Facebook Reklamları

 

Bir Milyarı aşan kullanıcısı – üyesi ile dünyanın sanal kıtası haline dönüşen site beraberinde Facekolikleri çoktan doğurdu. Artık dünyada 18-34 yaş arasındaki nüfusun % 48′i uyanır uyanmaz facebook sayfasını ziyaret etmekte. Çılgınlık o kadar ileri gitti ki ilgili nüfusun % 28′i yataktan kalkıp yüzlerini yıkamadan telefon ve tabletlerden biri beni dürttü mü diye bakıyor.

nternet kullanıcılarının 1/3 üne hitap eden Facebook üzerinden site tarafından kayda alınan kullanıcı bilgileri kullanılarak kişiye özel tanıtımlar yapılabilinmekte.  Google reklamlarının aynısı diyebileceğimiz tıklama başına ödeme – maliyet mantığı ile çalışan yapıda reklamlara tıklanmazsa herhangi bir maddi kaybınız olmuyor. Seçmiş olduğunuz arama kelimelerinin maliyetleri borsa misali arama popülasyonu ile artıyor veya eksiliyor. Google reklamlarına göre daha avantajlı olan tarafı lokasyona ilaveten yaş ve meslek gruplarına göre reklamın yapılabiliniyor olması. Kısacası hedef kitlenizi siz belirliyorsunuz.

Ülkemizde otuz milyon civarı üye ve kulanıcısı olan facebook üzerinden reklam vermek istediğinizde 135 karakterlik bir reklam metni belirliyorsunuz. Ürün veya hizmetinizle – markanızla ilgili bir resimle reklamınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Facebook Reklamları verirken;

Facebook reklam Maliyetlerinizi siz belirlersiniz; Günlük 20 TL’lik bir reklam kampanyasında tıklama başı maliyetiniz 0,10 TL olduğunu var sayarsak ziyaretçiniz 200 kişiye ulaşınca reklamlarınız otomatik Facebook tarafından durdurulacaktır.